Kwiat Jaskier

Jaskier, dzięki nasyconym barwom i okazałym kwiatom, cieszy się niegasnącą popularnością wśród miłośników ogrodnictwa. Stanowi doskonałą ozdobę rabat oraz kwietników w ogrodzie. Znajduje swoje miejsce także w skrzynkach na balkonie i tarasie. Ozdobisz kwiatami jaskra mieszkanie, wkładając je do wazonu. Będą także doskonałym dodatkiem do okolicznościowych wiązanek.

KUP TERAZ

Jeśli chcesz im zapewnić jak najlepsze warunki do prawidłowego wzrostu, posadź je w żyznej, próchniczej ziemi. W okresach suszy zwiększ częstotliwość podlewania. Rób to jednak z umiarem. Kwiaty jaskrów nie lubią przesuszenia, ale przelanie też im nie służy. Dbaj o równomiernie wilgotne podłoże, uważając, żeby cebulki nie stały w wodzie. Jaskry kochają słońce, więc zapewnij im jak najwięcej światła, a odwdzięczą Ci się obfitym kwitnieniem.

Cebulki kwiatowe w atrakcyjnych cenach!
Sprawdź produkty

Jaskier cebulki – jak je prawidłowo przechować?

Cebulki kwiatów jaskrów mają wydłużony kształt i przypominają zrośnięte ze sobą pazurki. Z jednej niewielkiej wiązki, może wyrosnąć nawet kilkanaście kwitnących pędów. Jaskier jest rośliną wieloletnią, dlatego możesz przechowywać jego bulwy do kolejnego sezonu. Kiedy przekwitnie, przerwij podlewanie i poczekaj, aż podłoże przeschnie. Następnie wykop cebulki jaskra i oczyść je z suchych liści i ziemi. Starannie je wysusz, a potem umieść w skrzynce z trocinami. Przechowuj je w chłodnym pomieszczeniu aż do kolejnej wiosny.

Jaskier – jak i kiedy sadzić cebulki?

Uprawa jaskrów jest bardzo prosta. Jeśli zastosujesz się do kilku podstawowych zasad, uzyskasz piękne kwiaty. Zanim posadzisz cebulki, włóż je do letniej wody na dobę. Dzięki temu szybciej wypuszczą pędy. Następnie umieść je w ziemi na głębokość około 5 cm, pazurkami do dołu. Pamiętaj o zachowaniu odstępu 10 cm. Podlej je, dopiero kiedy zobaczysz pierwsze liście.

Zastanawiasz się kiedy sadzić jaskry? Kwiaty kwitną latem, zazwyczaj od czerwca do końca lipca. Żeby osiągnąć najlepszy efekt uprawy, posadź je w kwietniu. Jeśli jednak chcesz się cieszyć dorodnymi kwiatami jaskrów już na wiosnę, umieść je w donicach pod koniec zimy. Pamiętaj jednak, żeby postawić je w odpowiednim miejscu. Jaskry tolerują chłód, ale nie przetrwają przymrozków! Znajdź dla nich słoneczne miejsce i ciesz się ich niezwykłym pięknem.

Opinie klientów:

avatar

Poszukiwałam miejsca, w którym nabędę wysokiej jakości sadzonki kwiatów i trafiłam na sklep.cebulekwiatowe.pl. Opinie, które o nim przeczytałam, tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że moje zakupy ogrodowe powinnam wykonać właśnie tam i nie żałuję że tak wybrałam!

Klaudia

avatar

Jestem zapalonym ogrodnikiem amatorem i w poszukiwaniu pięknych kwiatów trafiłem na sklep.cebulkikwiatowe.pl. Opinie jego użytkowników sprawiły, że i ja chciałem wypróbować ich ofertę. Ku mojemu zaskoczeniu otrzymałem naprawdę wysokiej klasy cebulki. Zdecydowanie mogę polecić ten sklep.

Piotr

Do każdego zamówienia cebulki gratis!