Cebulki frezji

Jeśli szukasz kwiatów, które przyozdobią Twój ogród, frezja będzie świetnym wyborem. Ze względu liczbę odmian, to bardzo uniwersalna roślina – dostępna jest w bardzo wielu kolorach. Dlatego też będzie stanowić doskonałe uzupełnienie każdej rabaty. Oznacza to, że łatwo połączysz ją z innymi kwiatami, tworząc oryginalne kompozycje w swoim ogrodzie. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o tym, jak sadzić cebulki frezji, aby cieszyć się ich urokiem przez całe lato. Kwiat ten jest dość wymagający – wymaga odpowiedniej gleby, nasłonecznionego stanowiska oraz podlewania i nawożenia, jednak jego przepiękny wygląd jest wart poświęcenia czasu.

KUP TERAZ

Cebulki frezji? Uprawa

Jeżeli chodzi o cebulki frezji, uprawa ich tylko z pozoru może wydawać się skomplikowana. Cebulki Frezji lubią ciepło, dlatego też najlepszym miejscem do ich rozwoju są szklarnie. Jeśli zdecydujesz się na ich uprawę w ogrodzie, wybierz nasłonecznione miejsce oraz żyzne, wilgotne i bogate w próchnicę podłoże. Zniosą one również półcienie.

Cebulki sadź w małych grupach i dołkach o głębokości 3 cm. Odstępy zależne są od odmiany, jednak zazwyczaj powinny mieć one od 5 do 10 cm. Do uprawy frezji przydadzą się paliki, ponieważ jej łodygi są zazwyczaj cienkie i długie, dlatego też mają tendencję do łamania się.

Cebulki kwiatowe w atrakcyjnych cenach!
Sprawdź produkty

Cebulki frezji? Cena

Jeżeli chodzi o cebulki frezji, cena nie odbiega wysokością od innych kwiatów i jest do nich porównywalna. W zależności od odmiany rośliny koszt jednej sztuki waha się od 4 do 5 złotych. Zestawy można znaleźć w przedziale cenowym od 30 do 40 złotych. Co znaczy, że wykorzystując cebulki frezji, możesz stworzyć w swoim ogrodzie przepiękną różnobarwną rabatę za stosunkowo niewielkie pieniądze. Choć roślina ta wymaga nieco pracy, regularnego nawożenia i podlewania oraz odpowiedniego stanowiska, odwdzięczy się niesamowitym wyglądem przez całe lato.

Kiedy sadzić cebulki frezji?

Kupiłeś już cebulki frezji? Kiedy sadzić te piękne kwiaty, żeby rosły najlepiej? Możesz zrobić to od połowy kwietnia do początku maja. Frezja rozkwita od lipca do sierpnia. Należy jednak pamiętać o tym, że lubi ona wysokie temperatury. Dlatego przed zasadzeniem cebulek warto dokładnie sprawdzić prognozę pogody. Najlepszą temperaturą dla nich jest 18 stopni Celsjusza. Jeśli frezja wypuści pierwsze liście, zniesie temperatury w przedziale 13–15 stopni Celsjusza. Tak jak w przypadku większości roślin spadki temperatur i deszcze mają negatywny wpływ na jej rozwój. Dlatego, planując sadzenie, najlepiej wybrać okres bez opadów, w którym temperatura powietrza będzie przekraczać 18 stopni Celsjusza.

Do każdego zamówienia cebulki gratis!